Skip to main content

Co jest lepsze, kwas hialuronowy czy botoks?

1 Comment

Botoks to potoczna, skrócona nazwa toksyny botulinowej, czyli jadu kiełbasianego. Produkują ją bakterie zwane pałeczkami jadu kiełbasianego. Jad ten stanowi zagrożenie dla zdrowia człowieka, jednakże w przypadku stosowania go w medycynie estetycznej używa się specjalnie spreparowanej i w pełni bezpiecznej substancji, która nie jest w stanie zagrozić ludzkiemu organizmowi. W dużym skrócie ostrzykiwanie jadem kiełbasianym ma na celu selektywną blokadę receptorów naturalnie występujących w tkance mięśniowej.

Medycyna estetyczna Gdynia

Co jest lepsze, botoks czy kwas hialuronowy?

Popularna substancja, jaką jest kwas hialuronowy, w głównej mierze ma za zadanie wypełnić istniejące już na skórze zmarszczki. Występuje ona w postaci żelu. Botoks zaś, którego mniej potoczną nazwą jest kwas botulinowy bądź jad kiełbasiany to związek, którego zadaniem jest zablokowanie mięśnia usytuowanego pod skórą. Mięsień ten odpowiada za wytwarzanie popularnych zmarszczek mimicznych, uwidaczniających się na przykład podczas uśmiechu. Im silniejsza jest tkanka mięśniowa występująca w określonych miejscach na twarzy, tym większa tendencja do pojawiania się zmarszczek. Z tego też powodu dużo bardziej efektywną metodą pomagającą walczyć z oznakami starzenia się skóry jest właśnie jad kiełbasiany. Podawany w określonych odstępach czasu pozwoli na zmniejszenie objętości tkanki mięśniowej, a co za tym idzie - skłonność do szybszego starzenia się skóry. W przypadku, gdyby wybrana została metoda pozbywania się wgłębień na twarzy za pomocą kwasu hialuronowego mięśnie, które wciąż pozostawałyby aktywne przez to, że nieustannie pracują, by ukazywać różne emocje, bardzo prędko spowodowałyby powrót do stanu przed podaniem kwasu hialuronowego.

Jak długo trwa zabieg z użyciem botoksu i czy jest to bezpieczne?

Procedura, w której w skórę wstrzykiwany jest jad kiełbasiany trwa zazwyczaj około kwadransu. Przed przystąpieniem do wszelkich czynności z nią związanych lekarz przeprowadza wywiad, który pozwala orzec, czy w ogóle jest ona możliwa. Warto pamiętać, że jedynie lekarz posiadający uprawnienia do wystawiania recept może podejmować się zabiegu. Niezbędna jest doskonała znajomość anatomii, a także wiedza co do ilości preparatu, jaki może zostać podany. Zabieg z użyciem botoksu nie należy do bolesnych, niemniej odczuwalne jest nakłuwanie powierzchni skóry. Ważnym aspektem jest przestrzeganie zaleceń takich jak na przykład to, by nie masować okolicy poddanej zabiegowi czy nie forsować się wysiłkiem fizycznym.

Usuwanie zmarszczek botoksem - Umów wizytę!

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).
    Ania · 4 miesięcy temu
    Bardzo ciekawe zestawienie. Dobrze wiedzieć, jaka jest różnica w działaniu obu tych substancji. Wydaje mi się, że to teraz temat na czasie, więc warto się edukować w tym kierunku.

Zrób pierwszy krok!

Skorzystaj z konsultacji ze specjalistą Derm Estetyka - Gabinet Medycyny Estetycznej. Przejdź na stronę kontaktową i wybierz najwygodniejszą dla siebie metodę kontaktu. Czekamy na Ciebie!