Skip to main content

Botoks - bezoperacyjna korekta nosa

Smukły, zgrabny i stosunkowo niewielki nos to marzenie wielu osób. Niestety, często zdarza się, że natura nie do końca spełniła nasze wymagania. Defekty w wyglądzie tej części twarzy stają się tym samym źródłem kompleksów, obniżających pewność siebie i rzutujących negatywnie na kontakty społeczne. Odpowiedzią na takie problemy jest natomiast współczesna medycyna estetyczna, dzięki której możliwa jest korekta nosa, przeprowadzona bez rozległej ingerencji chirurgicznej.

Jak poprawić wygląd nosa bez operacji?

Czy możliwa jest korekta nosa bez operacji?

Niechirurgiczna poprawa kształtu nosa to jeden z zabiegów, najczęściej wybieranych przez pacjentów klinik medycyny estetycznej w całym kraju. Nic dziwnego, bowiem wszelkie defekty w tym obszarze twarzy w znaczący sposób rzutują na nasz wygląd, rodząc kompleksy i utrudniając budowanie relacji z innymi ludźmi. Takiej korekty dokonuje się z użyciem toksyny botulinowej, znanej powszechnie pod nazwą botoks. Jej wykorzystanie niesie ze sobą cały szereg atutów. Zabieg jest bowiem krótkotrwały i bezbolesny, a jego efekty pozwalają na uzyskanie pożądanego wyglądu, co poprawia samopoczucie i buduje pewność siebie w kontaktach społecznych.

Jak przebiega zabieg niechirurgicznej korekty nosa?

Dzięki wykorzystaniu toksyny botulinowej możliwe staje się uniesienie opadającego czubka nosa, bez konieczności rozległej ingerencji chirurgicznej. Sam zabieg sprowadza się do wstrzyknięcia odpowiedniej ilości toksyny botulinowej we wcześniej wyznaczone punkty. Cała procedura zamyka się na ogół w 30 minutach i wykonywana jest w miejscowym znieczuleniu. Dzięki temu pacjent nie odczuwa żadnego bólu czy dyskomfortu i nie wymaga hospitalizacji. Taki zabieg jest również uznawany za bezpieczny, a do normalnej aktywności można wrócić tuż po jego zakończeniu.

Jak poprawić wygląd nosa?

Jakie efekty przynosi korekta nosa botoksem?

Rezultaty zabiegu, jakim jest niechirurgiczna korekta nosa, widoczne są już po kilku dniach. Do najważniejszych należy z pewnością uniesienie czubka nosa, choć taka ingerencja pozwala również na:

  • optyczne zmniejszenie jego rozmiaru,
  • poprawę konturu i usunięcie nierówności,
  • wyeliminowanie asymetrii nozdrzy.

Warto wiedzieć jednak, że efekty korekty nosa z wykorzystaniem botoksu widoczne są przez około pół roku. Aby utrzymać pożądany wygląd, należy więc poddawać się zabiegowi co kilka miesięcy.

Jakie są zalety korekty nosa z wykorzystaniem botoksu?

Korekta nosa z wykorzystaniem toksyny botulinowej niesie ze sobą wiele korzyści. Wśród najważniejszych należy wymienić przede wszystkim małą inwazyjność, co z kolei znacznie skraca czas rekonwalescencji i przyśpiesza powrót do zdrowia. Takie rozwiązanie jest również znacznie tańsze, a przez to łatwiej dostępne. Warto pamiętać jednocześnie, że nie każdy może skorzystać z takiej możliwości. Wśród przeciwwskazań do zabiegu wymieniana jest przede wszystkim ciąża, choć z aplikacji toksyny botulinowej powinny zrezygnować również kobiety w okresie karmienia piersią.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Zrób pierwszy krok!

Skorzystaj z konsultacji ze specjalistą Derm Estetyka - Gabinet Medycyny Estetycznej. Przejdź na stronę kontaktową i wybierz najwygodniejszą dla siebie metodę kontaktu. Czekamy na Ciebie!